Cze 012013
 

Kto raz odwiedzi Toskanię czy Umbrię, nigdy nie zapomni urody tych miejsc. Zachwycony obezwładniającym wręcz pięknem już zawsze będzie za nimi tęsknił, bo dzięki nim odkryje nowy sposób patrzenia na świat.

Wiedzą o tym autorzy subiektywnego przewodnika po Toskanii i Umbrii, którzy te najbardziej malownicze regiony Włoch przemierzyli wielokrotnie, a teraz dzielą się zgromadzonymi przez lata doświadczeniami z podróży, licznymi oczarowaniami i niezwykłymi przygodami. Sugestywnie piszą o tym, co – oprócz Galerii Uffizi we Florencji i Krzywej Wieży w Pizie – trzeba koniecznie zobaczyć, gdzie porzucić utarte turystyczne szlaki, kiedy zrezygnować z hotelu na rzecz /agriturismo/, w jakiej restauracji zjeść najlepszy we Włoszech deser /panna cotta/, gdzie skosztować znakomitego domowego wina, a kiedy za wszelką cenę unikać /grappy/…

Tę napisaną z wielką pasją opowieść zdobią unikatowe fotografie, na których autorzy przedstawiają Toskanię i Umbrię w sposób piękny, lecz nieKONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA upiększony.

Anna Maria Goławska – ur. w 1974 roku, poetka, podróżniczka. Debiutowała w kwartalniku literackim „Akcent”. Jest autorką książek poetyckich: /Sumienna rzeźniczka/, /Postępująca personifikacja/ oraz prozatorskich: /Toskania, Umbria i okolice. Przewodnik subiektywny/ i /Włochy. Podróż na południe/.

Grzegorz Lindenberg – ur. w 1955 roku, socjolog, współtworzył „Gazetę Wyborczą” i „Super Express”, konsultant dla mediów i wydawców, pomysłodawca Koalicji dla Zwierząt.

Książka wydana nakładem Wydawnictwa ZYSK i S-KA. Premiera 10 czerwca 2014 r.

Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE