Sty 082017
 
Teresa Chudecka

To kolejna wyprawa w ramach projektu Tańcząca ze Światem. Tym razem podróżniczka Teresa (Tess) Chudecka w czasie wielkich przemian na Kubie wyrusza w poszukiwaniu korzeni tańca: to właśnie tam narodziło się wiele ze znanych nam obecnie tańców takich jak: salsa, chachacha, mambo, czy rumba. Zrodzone z mieszanki kulturowej rdzennych mieszkańców, europejczyków i potomków niewolników do dzisiaj są najważniejszym przejawem kulturowym na wyspie. Tess wyrusza, by poznać tradycyjne, kubańskie tańce i poprzez nie poznać miejscową kulturę.

Tym razem podróżniczka chce nie tylko tańczyć, ale również  zobaczyć jak zmienia się ta jedna z najbardziej kolorowych wsyp świata tuż po śmierci jej wieloletniego komunistycznego przywódcy. Będzie pytała ludność o ich nastroje, nadzieje i perspektywy na zmiany. 

Tańcząca ze światem to opowieść o samotnych podróżach, które tak naprawdę nigdy nie są samotne. Opowieść o kobiecie, która przemierza świat poznając nowe miejsca poprzez szukanie nieturystycznych miejsc i prawdziwego życia. Opowieść o wszystkich tych, którym taniec zmienił życie.

W ubiegłym roku na kilkunastu prelekcjach w całej Polsce i wielu wywiadach Teresa Chudecka dzieliła się swoimi tanecznymi przygodami. W tym roku również zamierza pokazywać Polakom, jak ważny jest taniec w wielu kulturach świata. Podróżniczka wyrusza 10 stycznia. Wyprawa potrwa miesiąc. 

Jej przygody można śledzić na jej blogu: www.adventuretess.com

Podróż można również obserwować na Facebooku: https://www.facebook.com/podrozetess

To projekt napisany tańcem, bo czym byłby świat, gdyby ludzie nagle przestali tańczyć.

Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE