Lis 122013
 

Po kolejnych wojażach, znany i lubiany „bosy podróżnik” zawita do Wieliczki, by podzielić się z publicznością swoimi wspomnieniami z egzotycznych wypraw i opowie kolejne historie o swoich przygodach. Będziemy mogli spotkać się z nim m. in. już 27 listopada w Nowym Sączu oraz 28 listopada w Wieliczce.

O Wojciechu Cejrowskim można powiedzieć wiele. Jedni go kochają, inni wprost przeciwnie. Jedno jest pewne – jest on niezmiernie barwną i ciekawą postacią, potrafiącą oczarować każdego, kto słucha jego opowiadań o dalekich wyprawach i niecodziennych przygodach przebytych daleko poza granicami naszego kraju.

Wojciech Cejrowski znany jest głównie jako podróżnik oraz dziennikach polityczno-obyczajowy. Jego autorskie programy telewizyjne, audycje radiowe, publikacje prasowe i książki oraz występy sceniczne są znane i lubiane przez wielu. Najbardziej znany jest jego program „WC Kwadrans” nadawany w TVP1 w latach 1994-96. Ostry, kontrowersyjny, bezkompromisowy i śmieszny. Oglądany przez 3 miliony widzów. Nikogo nie pozostawiał obojętnym. Ale był też szereg innych programów telewizyjnych w karierze pana Wojciecha: „Non Stop Kolor”, „Stajnia”, „Podróżnik”, „Piękny i Bestia” „Z kamerą wśród ludzi” oraz nagrodzony złotym medalem na „The New York Festivals 2008” za najlepszy program podróżniczy „Boso przez świat”. Obok działalności telewizyjnej Wojciech Cejrowski prowadził również czynny udział w programach radiowych, a także wydał 7 książek o łącznym nakładzie ponad 500 tys. egz. Jedna z ostatnich pozycji – „Gringo wśród dzikich plemion” otrzymała nagrodę literacką im. A.Fiedlera „Bursztynowy Motyl” dla najlepszej książki podróżniczej roku 2003 oraz wygrała plebiscyt empiku „Bestseller 2008”. Mimo napiętego grafiku zawodowego pan Wojciech prowadzi również bogate życie podróżnicze. Od 20 lat organizuje wyprawy w najdziksze zakamarki naszej planety. Był w 40 krajach na 6 kontynentach. Najczęściej jeździ do Amazonii. Zawsze w konkretnym celu: by ostatnich wolnych Indian ocalić od zagłady i zapomnienia. Tworzy dokumentację ginących plemion i ludów pierwotnych. Dociera tam, gdzie nie docierają inni. A potem dzieli się swoimi przeżyciami z szerokim gronem zainteresowanych.

Teraz, kiedy zbliża się zima, pozwólmy sobie na chwilę wakacji. Z pewnością Wojciech Cejrowski – jemu tylko znanymi sposobami oratorskimi – uda się przenieść każdego w świat amazońskiej puszczy, azjatyckich miast, dalekich kultur, egzotycznej flory i fauny, czy pierwotnych plemion. Przenieśmy się wraz z nim w ten odległy nam świat.

Najbliższe spotkania:

27.11.2013 Nowy Sącz, klub Maska, godz. 18:30

28.11.2013 Wieliczka, Solne Miasto, godz. 18:30

 

Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE

 Posted by at 13:32 on 12.11.2013