Lut 262014
 

Po tym, jak odwiedziła w swoim 4,5-letnim życiu już 25 krajów, rodzice spytali małą Hanię: – Dokąd teraz?

Oni, po doświadczeniach kilku wielomiesięcznych podróży w różne kawałki świata, marzyli o tym, żeby polecieć tak daleko, że dalej już się nie da. Hania rozśmieszyła ich swoją odpowiedzią: – Do krainy Taka Tuka!

Gdzie to jest?? Taka Tuka to miejsce, w którym mieszka tata Pippi Pończoszanki z książki Astrid Lindgrend. W książce napisane jest: Południowy Pacyfik. Toż to przecież Ocean Spokojny!

Szukajac_taka-tuka-nowa_zelandia_wyspy_pacyfiku-650x216

No to jadą! Zaczynają w Nowej Zelandii, a potem poskaczą z wyspy na wyspę, od Francuskiej Polinezji, przez wyspy Cooka, Samoę, Tongę, Fidżi, Vanuatu, Nową Kaledonię do wysp Solomona. Czy uda im się spotkać piratów i tatę Pippi? Co znajdą na końcu świata?

Tym razem będzie więcej z dziecięcej perspektywy: zdjęć, filmów i rozmów. Jak Hania i Mila odbierają takie rodzinne podróżowanie, jak poznają świat?

„Wasz blog jest moim ulubionym miejscem w calusieńkim internecie” – ktoś ostatnio skomentował ich blog.. „Daliście mi nadzieję i wiarę w to, że może wciąż być pięknie, jak ma się dzieci” – ktoś inny napisał. „Dzięki za dzielenie się tymi wszystkimi miejscami i momentami z nami, proszę!! dzielcie się więcej!” – no to oni będą.

Aha, biorą ze sobą parę prezentów od partnerów: aparat Canon 6D, Rollei action camera i tableta Lenovo Yoga. Ale będą zaglądać darowanemu koniowi w zęby 🙂

Rodzina Bez Granic (Anna: polska dziennikarka, Thomas: niemiecki fotograf i web-designer i dwie małe globtroterki: Hania (4,5) i Mila (3) podróżują i prowadzą swojego bloga już od 4 lat. Blog jest najpopularniejszym blogiem o rodzinnych podróżach w Polsce i w Niemczech (zgarnął wiele nagród: w tym Travelera dla najlepszego bloga National Geographic Traveler, finał konkursu na blog roku Onetu, w kategorii podróże, wyróżnienie w konkursie „Miej odwagę“). Jest czytany w 167 krajach świata, a czytany jest przez ludzi o bardzo różnych korzeniach i marzeniach.

Zapraszamy do wywiadu z Rodziną bez granic – TUTAJ

Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE