Mar 052017
 
Quiz fabryki podróżnika

Zapraszamy do wzięcia udziału w krótkim quizie geograficznym. Tym razem zamiast standardowego quizu, odpowiedzi ukryte są za obrazkiem. Wystarczy kliknąć.

Na jakim kontynencie leży pustynia Gobi?

Click to Flip
Pustynia Gobi leży w Azji, ma ponad 2 miliony km². Nie licząc Antarktydy jest po Sacharze drugą największą pustynią na świecie i stale się rozrasta głównie na skutek działalności człowieka.

Od czego pochodzi nazwa Wysp Kanaryjskich?

Click to Flip
Nazwa wysp pochodzi od łacińskiego słowa canis (pies), ponieważ na wyspach grasowały duże stada dzikich psów. Nazwa ptaka "kanarek" pochodzi właśnie od nazwy archipelagu, nie zaś na odwrót.

Które państwa tworzą Benelux?

Click to Flip
Benelux – region w Europie Zachodniej składający się z trzech sąsiadujących ze sobą monarchii: Belgii, Holandii i Luksemburga. Nazwę tworzą pierwsze litery nazw tych krajów: Belgique/België (Belgia), Nederland (Holandia), Luxembourg/Luxemburg (Luksemburg).

Z którym krajem Polska ma najkrótszą granicę?

Click to Flip
Długość granic Polski: Ogółem – 3511 km, z Czechami – 796 km, ze Słowacją – 541 km, z Ukrainą – 535 km, z Niemcami – 467 km, z Białorusią – 418 km, z Rosją – 210 km, z Litwą – 104 km.

Jaki jest najdalej wysunięty punkt Ameryki Południowej?

Click to Flip
Najdalej na południe wysuniętym punktem Ameryki Południowej jest skalisty przylądek położony na wyspie Horn w archipelagu Ziemi Ognistej.

Jak nazywa się najwyższa góra Australii?

Click to Flip
Najwyższym szczytem Australii jest Góra Kościuszki 2228 m.n.p.m. Odkryta przez Pawła Edmunda Strzeleckiego w 12.03.1840.

Żródło:wikipedia, foto:wikimedia commons, Mass Ave975, Smok Bazyli, Google Earth

WIĘCEJ DLA CIEBIE