Lip 142014
 

Jakiś czas temu, w naszych głowach pojawił się pewien pomysł, który zamienił się w marzenie, a teraz jest to nasz cel… Taneczny autostop przez Europę do Azji. Obydwoje tańczymy breaking, znany dla większości z Was jako break dance. W naszym projekcie chcemy zdobyć wiedzę od tancerzy, z którymi mamy zaaranżowane spotkania w Europie i Azji.

Zdobytym doświadczeniem podzielimy się z dziećmi i młodzieżą w Azji, a po powrocie także w Polsce. Po co to wszystko? Najlepiej podsumuje to cytat Marii Grzegorzewskiej:

Im lepszy będzie nauczyciel, tym lepszy będzie świat i życie każdego człowieka.

W te wakacje przejedziemy autostopem przez Europę, spotykając po drodze ludzi, dla których pasja to całe życie. Samo spotkanie i spędzenie wspólnego czasu na pewno stanie się źródłem wielkiej inspiracji do dalszego działania… Nie tylko dla nas.

Na chwilę obecną mamy już potwierdzone spotkania w Austrii, Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Rosji, Chinach, Japonii i Korei.

„Each one teach one” – to główna zasada tworząca kulturę hip-hopu. Sami uczyliśmy się od innych i dalej to robimy. Tym razem chcemy poznać taniec od środka. Chcemy poczuć radość, jaką niesie ze sobą pasja i przekazać ją innym.

Po udanej realizacji pierwszej części projektu – Europy, mamy kolejny cel…

Kierując się w stronę Japonii i Korei Południowej, Przejedziemy autostopem Litwę, Łotwę, Rosję, Mongolię, Chiny, Wietnam. Spotkamy się z tamtejszymi tancerzami, poznamy ich historie oraz spędzimy wspólnie czas na treningach i rozmowach.
Dlaczego akurat Azja? Na koniec chcemy skonfrontować dwie kultury – europejską i azjatycką. Chcemy zauważyć i poznać różnice, która niekiedy jest kolosalna, w pojmowaniu tańca w Europie i w Azji.

Wszystkie spotkania i historie będziemy na bieżąco opisywać na blogu: przetanczyccalyswiat.wordpress.com
Podróżując po Europie i Azji chcemy poznać odpowiedzi na kilka najważniejszych pytań:

 • Jak taniec wpłynął na życie naszych bohaterów?
 • Dlaczego jest dla nich tak ważny?
 • Jakie mają motywacje i inspiracje, jak wyglądały ich początki z tańcem, czy posiadają jakieś inne pasje?

Chcemy pokazać, że TANIEC jest sposobem na życie. To pasja rozwijająca człowieka, otwierająca przed nim nowe drogi. Pozwala na rozwój, ucząc cierpliwości i wytrwałości. Jest to także alternatywa dla wszelkiego rodzaju problemów. Dla nas,
jest to terapia odstresowująca 😉

breaking

Wiemy, jak ważna jest w życiu pasja i jak wiele może zmienić w życiu każdego człowieka. Zmienić na lepsze!
Pragniemy podzielić się zdobytą wiedzą z dziećmi i młodzieżą, prowadząc szereg darmowych zajęć oraz warsztatów w ośrodkach młodzieżowych, szkołach jak i domach dziecka. Spotkania będziemy organizować na bieżąco – jeśli nie tam, to na pewno spotkamy się z zainteresowaniem podczas wystąpień ulicznych – street shows.

Podsumowaniem projektu będą warsztaty taneczne, spotkania z dziećmi i młodzieżą w szkołach oraz placówkach w Polsce, na których postaramy się:

 • przekazać zdobytą wiedzę,
 • podzielić doświadczeniami i przeżyciami,
 • zarażać dzieci miłością do tańca oraz rozwijania swojej pasji.

Po powrocie mamy już potwierdzone spotkania, wernisaże fotograficzne oraz wizyty w poniższych miejscach:

 • Moniecki Ośrodek Kultury , ul. Białostocka 25, 19 – 100 Mońki
 • Mediateka Szklana Pułapka mieszcząca sie w Palmiarni w Zielonej Górze, osoba odpowiedzialna to Marta Bieława
 • Szkoła tańca Higher Livin- Gorzów Wielkopolski , Piotr Suchocki
 • Szkoła tańca BK Step, Łomża, Marek Kisiel
 • Klub Podróżnika Rafandynka, Warszawa, Tomasz Banach
 • Prowadzenie zajęć tanecznych dla dzieci, Stowarzyszenie Artystów Ulicznych
 • Piona, Siedlce, Łukasz Czapski

Do czego potrzebujemy pieniędzy?

Na część podróży mamy już własne oszczędności, jednak pewnych spraw nie przeskoczymy:

 • Wizy – staramy się uzyskać wizy artystyczne, ale nie wszędzie to jest możliwe, więc koszt dla dwóch osób będzie naprawdę spory. Koszt dla dwóch osób około 1800zł.
 • Szczepienia ochronne i działania profilaktyczne – jedziemy w rejony południowo-wschodniej Azji i tam chcemy spędzić trochę czasu. Zależy nam na bezpieczeństwie. Koszt dla 2 osób to około 1000zł.
 • Promy, samolot powrotny. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszędzie dojedziemy autostopem. Bilety powrotne kupujemy na miejscu w Japonii lub Korei. Agata wraca na studia.

 NAGRODY! Każdy wspierający może wybrać coś dla siebie! Zajrzyj na http://polakpotrafi.pl/projekt/przetanczyc

Tak – liczymy na Wasze wsparcie!

Agata i Paweł

Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE