Mar 252014
 

Planujemy przejechać około 1500 km w 100% za kołem podbiegunowym. Podczas 23 dni wyprawy nie zajdzie słońce, będzie trwał dzień polarny.

Tytuł projektu: Północna Norwegia – tam gdzie słońce nie zachodzi.
Lista uczestników:
1. Natalia Lara – świeżo upieczona absolwentka wydziału Medycyny Weterynaryjnej na SGGW w Warszawie. Jeszcze kilka lat temu nawet nie spoglądała na rower, teraz jeździ nim jak tylko ma taką możliwość. Magię podróży rowerowych z sakwami odkryła w 2012 roku, stawiając pierwsze kroki w turystyce rowerowej po Polsce.
2. Michał Holc – na co dzień zajmuje się szeroko pojętym e-commerce. Od lat Norwegia jest jego marzeniem, które teraz zamierza spełnić. W dalszej perspektywie chce zdecydowanie i aktywnie propagować aktywny wypoczynek jakim ją podróże rowerowe z sakwami.
Dokładny termin: 10.06.2014 – 02.07.2014
Trasa/miejsce: Start wyprawy w miejscowości Alta w północnej Norwegii, stąd dalej na północ na Nordkapp. Z Przylądka Północnego udajemy się na archipelag rajskich wysp – Lofoty. Koniec podróży w miejscowości Bodo, skąd wracamy do Polski.
Cel projektu: Celem wyprawy jest propagowanie aktywnego wypoczynku, pokazanie,  że wcale nie trzeba być „zawodowcem”, aby móc przejechać setki, tysiące kilometrów nawet za kołem podbiegunowym. Cele pośrednie: Przylądek Północny, Lofoty.
Krótki opis projektu: Planujemy przejechać około 1500 km w 100% za kołem podbiegunowym. Całe 23 dni wyprawy nie zajdzie słońce – dni polarne. Naszymi celami geograficznymi są Przylądek Północny – Nordkapp oraz archipelag Lofotów, uważany za jeden z najpiękniejszych archipelagów na świecie. Wszystkie noclegi planujemy „na dziko” pod namiotem (w Norwegii taka forma biwakowania jest dozwolona).
Strona www: http://www.wyprawynamiotowe.pl

Wyprawy namiotowe

Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE