Ortodoncja

Kłopoty związane z krzywymi zębami oraz zgryzem są związane nie tylko z osobami dorosłymi, ale również z dziećmi w różnym wieku.

Często chodzi tutaj o ludzi posiadających zęby stałe, ale czasami zły wzrost zębów mlecznych ma negatywny wpływ na późniejszy rozwój zębów stałych. To dlatego właśnie, niezwykle istotną sprawą jest korygowanie oraz leczenie różnych wad u osób młodszych. Dostępne są różne metody leczenia takich wad u młodszych pacjentów. Dużą popularnością cieszą się ruchome aparaty, które zapewniają wysoką skuteczność leczenia i unikania konieczności stosowania aparatów stałych w późniejszym, dorosłym życiu.

Aparaty ruchome – cechy i zastosowanie

Jak sama nazwa wskazuje, aparaty ruchome są elementami, które można w dowolnej chwili zdjąć lub założyć na zgryz bez interwencji lekarza specjalisty. Najczęściej aparaty takie są budowane na bazie płytek akrylowych połączonych z elementami metalowymi. Całość jest dopasowana do kształtu uzębienia i zgryzu na bazie gipsowych wycisków pobranych od pacjenta. Oznacza to, że takie aparaty są przystosowane do indywidualnego leczenia konkretnych wad u pacjentów i dzięki temu są bardzo skuteczne.Jeśli mówimy o skuteczności procesu leczenia to jest ona w głównej mierze uzależniona od samego pacjenta oraz jego sumienności. Często osoby młode zakładają takie aparaty w nocy oraz w czasie wolnym od szkoły, itp. Innymi słowy jest on zdejmowany jedynie na kilka godzin w ciągu doby. Takie stosowanie, zgodne z zaleceniami lekarza, pozwala na skuteczne korygowanie krzywizny zgryzu, ale nie pojedynczych zębów, które zostały skrzywione.Pod hasłem http://wroclaw-ortodonta.pl/techniki-leczenia/ kryje się wiele ofert specjalistycznych lekarzy. Obejmują one wiele rodzajów aparatów ruchomych, jak również stałych. Takie wsparcie sprawia, że młodsze osoby mogą dbać o własny zgryz oraz wzrost kości szczęki i czaszki. Sporo profesjonalnych ortodontów wykorzystuje portale medyczne, ogłoszeniowe oraz własne strony on-line do promowania swojej działalności. Ich odnalezienie jest więc dość prostym i szybkim procesem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here