Sie 032015
 
Z przyjemnością prezentujemy projekt wyprawy „Piraci na Maskarenach”.
Jest to czteromiesięczny (wrzesień 2015 – styczeń 2016), rodzinny (małżeństwo z 1,5-roczną córką) projekt podróżniczy, którego głównym celem jest poznanie i pokazanie prawdziwego oblicza mieszkańców, kultury i przyrody Mauritiusa, wysp Rodrigues oraz Réunion poprzez wniknięcie, na ile tylko się da, w prawdziwe, tradycyjne życie mieszkańców tych terenów.
Zamierzamy aktywnie uczestniczyć w życiu mieszkających na tych wyspach społeczności. Będziemy mieszkać wśród rdzennych mieszkańców tych wysp, wynajmując u nich pokój, uczestniczyć w najważniejszych dla nich świętach i uroczystościach, podróżować z nimi, podpatrywać ich zwykłą egzystencję, rozmawiać z nimi o codziennym życiu, opowiadać o Polsce, a wędrując po wyspach nie ograniczymy się do miejsc typowo turystycznych, lecz ich piękno będziemy odkrywać przede wszystkim zaglądając w miejsca, które zwykły turysta omija.
 Po powrocie z wyprawy mamy zamiar podzielić się z wszystkimi naszą wiedzą, obserwacjami i przeżyciami z odkrywania wysp archipelagu Maskarenów.
 
Więcej informacji o naszym projekcie można uzyskać:
– na stronie internetowej wyprawy: http://maskareny.com/
– na naszym fanpage’u:
https://www.facebook.com/pages/Piraci-na-Maskarenach/522224497916272 
Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE