Lip 252013
 

30 lipca, Świnoujście, terminal promowy firmy Unity Line – to właśnie wtedy i w tym miejscu dla grupy podróżniczej wyprawybusem.pl rozpocznie się kolejna życiowa przygoda. Już po raz trzeci młodzi Rzeszowianie wyruszą na niepoznane przez siebie dotąd tereny, by rozkoszować się pięknem przyrody, poznawać nowe kultury i podziwiać dziedzictwo historyczne i architektoniczne kolejnych państw: tym razem Skandynawii i Krajów Nadbałtyckich.

Ich trasa liczyć będzie prawie 10 000 km, a pokonać ją zamierzają swoim ćwierćwiecznym busem. Przygotowania do podroży wrą pełną parą: do wyjazdu zostało już tylko 3 dni!

Ekipa wyprawybusem.pl to grupa studentów pochodzących z Rzeszowa, którzy pewnego dnia postanowili spełnić swoje marzenie o tanim oraz pełnym przygód zwiedzaniu świata. W tym celu za wspólnie zabrane pieniądze kupili ponad dwudziestoletniego busa i 6 sierpnia 2011 roku wyruszyli w swoją pierwszą podróż, która wiodła szlakiem stolic Europy Środkowo-Wschodniej: począwszy od Bratysławy, poprzez Budapeszt i Wiedeń, na Pradze skończywszy.  Zachwyceni pięknem Europy postanowili, że realizowany przez nich projekt nie będzie tylko jednorazowym epizodem, ale corocznym sposobem spędzania jednego z wakacyjnych miesięcy. Podczas swojej kolejnej podróży – „wyprawy2012” – wyruszyli na zachód. Trasa ich podróży tym razem objęła Niemcy, Holandię, Belgię, Francję oraz Luksemburg. 4-kola-z-obu-wypraw

W grudniu zeszłego roku młodzi podróżnicy zdecydowali, że w sierpniu 2013 roku wyruszą na północ. Ich celem jest przejechanie swoim kolorowym busem wokoło Morza Bałtyckiego oraz dotarcie na Koło Podbiegunowe. Studenci planują odwiedzić 6 krajów: Szwecję, Norwegię, Finlandię, Estonię, Łotwę i Litwę, przejeżdżając trasę o łącznej długości niemalże 10 000 km. Na trasie ich podróży pojawią się m.in. zapierające dech w piersiach norweskie fiordy, bajeczny Sztokholm, wioska św. Mikołaja – Rovaniemi oraz sam Przylądek Północy Nordkapp. Uczestnicy wyprawy chcą również wybrać się na trekking po lodowcu, spotkać się z Wikingami podczas Tygodnia Średniowiecza na Gotlandii oraz spędzić popołudnie z rdzennymi mieszkańcami Laponii – Samami.

Jak będzie przebiegała ich tegoroczna podróż? Czy bus „da radę”? Jakie wrażenia zrobią na nich państwa Skandynawii? I przede wszystkim – czy naprawdę na się TANIO zwiedzić ten rejon Europy?

Zainteresowanych odpowiedziami na te pytania zapraszamy do śledzenia fanpage projektu na portalu facebook pod adresem www.facebook.com/wyprawybusempl.

Zobacz zdjęcia z poprzednich wypraw:

 Klaudia Rejman

Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE