Lis 212014
 

6 grudnia 2014r. o godz.16:30 odbędzie się mikołajkowe spotkanie podróżnicze. Wydarzeniu będą towarzyszyć bardzo nietypowe prezentacje tj. podwodne wojaże i autostopowe wędrówki.

Najpierw dr Olgierd Stieler z Szkoły Nurkowania Dive Tours w swojej prezentacji „Fotografia podwodna- ekstremalne polowania z kamerą” opowie o nurkowaniu jako jednej z form aktywności. Liczne połączenia lotnicze sprawiły, że świat się skurczył, a nawet najbardziej odległe jego zakątki stały się bardziej dostępne. Coraz więcej ludzi podróżuje, łącząc turystykę z nurkowaniem. Często też z fotografią podwodną. Dla wielu stała się ona pomysłem na jeszcze ciekawsze wyprawy. W prezentacji usłyszymy szereg porad i trików, jak w różnych warunkach wykonać ciekawe zdjęcia m.in. z polskich jezior i rzek oraz wód tropikalnych- Afryka, Synaj, Bałkany, Grecja i Wyspy Kanaryjskie.
Następnie Grzegorz Stemler zabierze nas w swoją bałkańską przygodę z lądu i wody do Macedonii. „Bałkańska przygoda rozpoczęła się w 2013r. od planu podróży, który wstępnie zakładał wyjazd autostopowy do Rumunii. Szybko jednak okazało się, że ten wyjazd będzie nie tylko inną niż „standardowa” formą zwiedzania Europy, a konkretnie Bałkanów, ale również pozwoli zanurzyć się dosłownie i w przenośni do czasach prehistorycznych. Oprócz historycznego wydźwięku przygoda ta okazała się być wielką podróżą kulinarną z eksplozją smaków i zapachów zamkniętą w pigułce, odkrywając powoli cenne dobra tego regionu. Wątkiem często interesującym chyba każdego podróżującego jest kultura. W przypadku Macedonii miałem możliwość poznać dwa przeciwległe bieguny jeśli chodzi o kulturę muzyczną. W swojej prezentacji postaram się przybliżyć aspekty podwodnej eksploracji tego niewątpliwie ciekawego regionu jak i lądowej włóczęgi przeplatanej odrobiną muzyki.” – tak zapowiada swoją prezentacje Grzegorz również z szkoły nurkowania Drive Tours, a więcej możecie poczytać na jego stronie www.stemler.pl
Autostopem do Pekinu zabierze nas Jakub Rydkodym z blogu www.plecakwspomnien.eu „Pojechałem do Moskwy, skąd wyruszyłem w stronę Bajkału. Tam biwakowałem kilka dni, żeby później odbić na Mongolię – piękną, dziką i zieloną krainę. Potem przeciąłem pustynię Gobi, żeby dotrzeć do Chin. Błąkając się chwilę po prowincji, wreszcie osiągnąłem cel swojej wyprawy – Pekin. A to wszystko wyłącznie autostopem.” – tak o swojej podróży opowiada Jakub.

Plakat KSP


Mimo, że nie ma śniegu, św. Mikołaj do Afryki może dotrzeć… razem z wielką paczką z Polski!

Przy okazji mikołajkowego spotkania podróżniczego Klub Szalonego Podróżnika organizuje zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci ze szkoły podstawowej St. Peter and Paul w Laare (Kenia). Dokładnie wiemy, czego dzieciaki potrzebują, bowiem członkini KSP Beata Latos w te wakacje była w Laare na wolontariacie i skrupulatnie sprawdziła.
Dzieci potrzebują: KREDEK, OŁÓWKÓW, DŁUGOPISÓW, LINIJEK, NOTESÓW, ZESZYTÓW, PIÓRNIKÓW, ANGLOJĘZYCZNYCH GIER I ZABAWEK… A cieszą się dosłownie ze wszystkiego!
Markerom, farbom i pisakom mówimy NIE – zdarza się, że dolatują do Kenii już wyschnięte, pluszowym zabawkom także – kenijska czerwona gleba ich nie oszczędzi, a pobrudzi niemiłosiernie!
Jako że wstęp na prelekcje jest darmowy, tym bardziej zachęcamy do przyniesienia małego prezentu dla kenijskich dzieci. Kilka złotych wydanych na zbiórkę jest pewną inwestycją w ich szczery uśmiech, a przesyłka kurierska wynosi 200 zł… Zatem jeśli chcecie wesprzeć naszą inicjatywę rzeczy materialne zbieramy już od 15 listopada w Sklepie Podróżnika w Poznaniu na Ślusarskiej 16 oraz w dniu spotkaniu podróżniczego w Wielkim Żarciu. Jeśli jednak macie za daleko do nas, a chcecie nieść paczkę dla Laare to prosimy Was o wsparcie poprzez datki na nasze konto:

Stowarzyszenie Klub Szalonego Podróżnika
BGŻ 68203000451110000003876650
Tytułem : Paczka dla Laare
Jeśli ktoś chce poczytać o kenijskich realiach i obejrzeć zdjęcia z Czarnego Lądu, zapraszamy: http://beatalatos blogspot com

Źródło: inf. prasowa

Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE

 Posted by at 10:26 on 21.11.2014