Marsa Alam

Położona na wybrzeżu Morza Czerwonego miejscowość turystyczna Marsa Alam to jeden z najczęściej obieranych kierunków na wakacje w Egipcie. Zachwycające rafy koralowe rozciągające się u jej brzegów co roku przyciągają miliony turystów ciekawych podwodnego świata!

Wakacje w Egipcie – Marsa Alam idealne dla nurków

Przepiękne plaże z delikatnym piaskiem, wspaniała pogoda, szeroka gama hoteli położonych tuż przy brzegu, ale również unikatowe rafy koralowe – Marsa Alam w Egipcie ma do zaoferowania turystom wiele zachwycających atrakcji.

Tutejsze rafy koralowe stały się jednymi z najpopularniejszych na świecie, ponieważ nie tylko są we wspaniałym stanie, ale również znajdują się blisko brzegu i są łatwo dostępne dla każdego.

Znakomita widoczność pod wodą, temperatura wody, która wynosi latem 30-31°C i rzadko kiedy spada poniżej 22°C oraz bogaty wybór świetnie wyposażonych centrów nurkowych powodują, że to raj dla miłośników nurkowania.

Bogactwo podwodnego świata Marsa Alam – ryby, żółwie, delfiny i nie tylko

Znajdujące się w tej lokalizacji rafy koralowe nadal pozostają dziewicze, dlatego to znakomite miejsce, aby poznać malowniczy świat znajdujący się pod wodą w pełnej krasie.

Wakacje w Egipcie

W Marsa Alam można zobaczyć między innymi żółwie zielone, delfiny, pigmejskie koniki morskie, płaszczki, rekiny młoty, żarłacze białopłetwe czy diugonie przybrzeżne, a to jedynie kilka przykładów podwodnych zwierząt, które żyją na egipskiej rafie koralowej.

Najlepsze rafy – gdzie nurkować w Marsa Alam?

Wybierając się na wakacje w Egipcie, można skorzystać z różnorodnych miejsc nurkowych, które oferują wiele wspaniałych widoków i doświadczeń.

Do popularnych raf zaliczają się położona tuż przy brzegu Marsa Abu Dabbab oraz pełna delfinów rafa Sataya. Wśród bardziej doświadczonych nurków powodzeniem cieszy się rafa Elphistone rozciągająca się na stromych skalnych ścianach czy Fury Shoal z podwodnymi jaskiniami i kanionami oraz różnymi gatunkami rafowych rekinów.

gdzie nurkować w Marsa Alam

W trakcie wakacji na egipskiej riwierze Morza Czerwonego można też odwiedzić wrak transportowca SS Hamada, który porośnięty jest koralami, a także wrak brytyjskiego niszczyciela w El Quseir.

Oferty last minute do Marsa Alam w atrakcyjnych cenach znajdziecie m.in. na stronie ITAKI.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here