Mar 292017
 

Są byłymi reprezentantami Polski w pływaniu i ratownictwie wodnym. Na co dzień ratowali ludzkie życie, za co byli nagradzani wysokimi odznaczeniami państwowymi oraz sportowymi. Byli wyczynowi sportowcy, zdobywcy licznych medali, wystartują w ekstremalnie trudnym rejsie, którego stawką jest ponownie, ludzkie życie i zdrowie.

Kontynuują swoją misję ratowania ludzi poprzez misję charytatywną, w której zebrane pieniądze przeznaczą na to, czemu poświęcili swoje całe życie, czyli ratowanie życia i zdrowia. Kris Więckiewicz i Piotr Furman nazwali swój wspólny międzynarodowy projekt WeAreEqual.club i pod tą nazwą jeszcze będzie o nich głośno!

WeAreEqual – jesteśmy równi!

W projekcie WeAreEqual realizują przedsięwzięcie, w którym planują pokonać łodzią wiosłową około 2400km. Start ma być w Kędzierzynie-Koźlu w stanicy Szkwał znajdującej się przy rzece Odrze. Celem jest Londyn. Daleko? Owszem. Oto jak będzie wyglądała ich trasa:

Trasa rejsu Weareequal

Trasa rejsu We Are Equal

Podróżników będzie można spotkać na wodnym szlaku na rzece Odrze w okolicach sierpnia tego roku (przewidywany start 18 sierpnia 2017). Do czego oczywiście zachęcamy!

Kris Więckiewicz i Piotr Furman są obecnie w ostrym treningu przygotowawczym do jakże trudnej i wyczerpującej wyprawy. Poniżej kilka zdjęć z sali treningowej:

Jak sami mówią:

Rejs, w który mamy zamiar wyruszyć jest dla nas swego rodzaju pożegnaniem z wyczynowym sportem, a zarazem jednym z największych wyzwań w naszym życiu. Wiemy, że czekają nas trudne chwile, ale determinacja i hart ducha pozwolą nam dopłynąć do celu.

Robią wszystko co w ich mocy aby wyprawa osiągnęła swój cel jakim jest Londyn i  liczą także na nasze wsparcie. Czy my też możemy stać się częścią projektu WeAreEqual.Club? Oczywiście, że tak. Wystarczy finansowo wspomóc Krzysztofa i Piotra. Każda złotówka się liczy!

O uczestnikach tej podróży:

Piotr Furman 

Piotr Furman

Trener pływania pierwszej klasy. Magister – wykładowca na AWF Warszawa. Instruktor piłki wodnej. Sędzia pływacki. Wielokrotny mistrz i rekordzista Polski w pływaniu. 3-krotny drużynowy mistrz świata w ratownictwie wodnym w tym w 2004 roku w konkurencjach morskich. Wykształcił wielu instruktorów i trenerów pływania. Współpracuje z wieloma klubami sportowymi w Polsce jako konsultant

 

Krzysztof Więckiewicz

Krzysztof WieckiewiczStarszy ratownik wodny z 30-letnim doświadczeniem na basenach, wodach otwartych i morzach. Wieloletni reprezentant i członek kadry Kędzierzyna-Koźle pod okiem instruktora i trenera Stanisława Wolkiewicza – żywej legendy ratownictwa wodnego w Polsce. Następnie członek kadry Polski w Ratownictwie Wodnym oraz Ratownictwie Morskim pod okiem trenera mgr Jacek Krawczyk (AWF Warszawa) oraz trenera mgr Piotr Furman (AWF Warszawa). Krzysztof słynął z łamania wioseł w konkurencji wiosłowania łodzią ratowniczą. W 1996 roku odznaczony medalem za ofiarność i odwagę z rąk Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego za uratowanie trójki tonących dzieci.

Publikują na www.weareequal.club

Zdjęcia pochodzą z archiwów prywatnych Krzysztofa i Piotra.

Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE