Lip 142014
 

Wakacje w krainie lodu? Taki plan na najbliższe dwa miesiące ma grupa studentów z Rzeszowa tworząca od czterech lat projekt podróżniczy wyprawybusem.pl. Celem ich tegorocznej podróży jest Islandia, którą od stałego lądu dzieli w linii prostej ponad 1800 kilometrów! Sama przeprawa promowa na wyspę zajmie im więc aż dwa dni, ale jest to jedyny sposób, aby przetransportować tam ich pojazd: 26-letniego VW T3 Caravelle.

Wystartowali 11 lipca. Podczas miesięcznej wyprawy będą mieli okazję m.in. zwiedzić tradycyjną, porośniętą mchem islandzką farmę, zobaczyć najpiękniejsze wodospady wyspy, wdrapać się na szczyt wulkanu, odwiedzić pola zastygłej lawy i jeden z największych kraterów na świecie. Chcą wybrać się również na wycieczkę w poszukiwaniu uroczych maskonurów, wypocząć trochę na czerwonych plażach oraz wspiąć się na zapierające dech w piersiach klify Fiordów Zachodnich. W planach mają także przekroczenie kładki leżącej na styku płyt tektonicznych, tym samym symbolicznie stawiając swoją stopę na kontynencie amerykańskim. Trasa podróży obejmuje również stolicę wyspy – Reykjavik oraz małe, urocze islandzkie miasteczka. Gwoździem programu będzie rejs po lagunie lodowcowej Jökulsárlón. W drodze powrotnej do Polski czeka ich tygodniowy postój na Wyspach Owczych, które planują zwiedzić nie tylko z ziemi, ale i powietrza – przelatując nad nimi helikopterem.

opracowywanie trasy

Dokąd by tu pojechać?

prace przy aucie

Prace przy aucie

pakowanie

Pakowanie!

Wszystkich zainteresowanych przebiegiem podróży zapraszamy na fanpage projektu www.facebook.com/wyprawybusempl, gdzie w miarę możliwości będą pojawiać się relacje z wyprawy.

Partnerzy2014

Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE