Kiedy jest pora deszczowa w Phuket?
Kiedy jest pora deszczowa w Phuket?

Kiedy jest pora deszczowa w Phuket?

Pora deszczowa na wyspie Phuket trwa zazwyczaj od maja do października, przy czym szczyt opadów przypada na sierpień i wrzesień. Mimo to, nie oznacza to że cały dzień pada non-stop – często są krótkotrwałe ulewy po których słonce szybko znów się pojawia. Warto pamiętać jednakże, że w tym okresie może być dużo bardziej wilgotno oraz cieplej niż podczas suchych miesięcy sezonu turystycznego (listopad-kwiecień).

Najlepszy czas na wizytę w Phuket podczas pory deszczowej

Kiedy jest pora deszczowa w Phuket?

Phuket to raj na ziemi, odkryty przez turystów z całego świata. Znany ze swoich białych plaż i krystalicznie czystej wody morskiej, Phuket przyciąga miliony turystów każdego roku. Jednakże jednym z głównych wyzwań dla tutejszej branży turystycznej jest sezonowość.

Pora deszczowa w Phuket trwa od maja do października i może wpłynąć na planowanie podróży wielu osób. Wielu ludzi unika podróżowania podczas tej pory roku, ponieważ obawiają się ciągłych opadów deszczu oraz innych niekorzystnych warunków pogodowych.

Jednakże warto poznać fakty dotyczące pory deszczowej przed zaplanowaniem swojej kolejnej podróży do tego pięknego miejsca.

Podczas pory deszczowej temperatura powietrza utrzymuje się między 27 a 32 stopniami Celsjusza – co sprawia że klimat staje się bardziej przyjemny niż latem gdy temperatury osiągają nawet 40 stopni Celsiusza! Opady są częstsze jednak ich intensywność różni się znacznie – czasami to tylko niespodzieiwane ulewy które po kilku minutach ustają zupełne bez szkód dla Twojej zabawy!

Wiele atrakcji nadal działa

Podczas pobytu na Phuket warto odwiedzić wiele atrakcji, takich jak świątynie buddyjskie i muzea. Podczas pory deszczowej te miejsca nie są zbyt tłoczne, co pozwala na zwiedzanie w spokoju i bez stania w kolejkach.

Dodatkowo wielu turystów decyduje się na pobyt podczas por delszczy ponieważ jest to czas kiedy hotele oferują niższe ceny. Wiele miejsc noclegowych prowadzi promocje dla swoich gości aby zachęcić ich do przyjazdu właśnie teraz!

Jednakże trzeba być ostrożnym

Oczywiście istnieją pewne problemy wynikające z por roku – jednymi z nich są powodzie lub silny wiatr które mogą wpłynąć na planowanie aktywności outdoorowych. Dlatego też ważne jest by przed wyjazdem zapoznać sie ze stanem pogody oraz określić czy warunki będą odpowiednie do uprawiania naszych ulubionych sportów czy rekreacji.

Podsumowując…

Pora deszczowa to dobry moment aby odwiedzi Phuket – przede wszystkim dlatego że miasto będzie mniej oblegane przez turystów więc możesz skorzystać dodatkowe korzyści np niżejte ceny za hotel! Jednak należy mieś tego swiadomość że choinka może nam popsuń jakiś dzień a jeśli chcesz uprawiaić sporty outdoorowe lepiej sprawdź najpierw warunki pogodowe.

Zawsze warto zaplanować swoją podróż z wyprzedzeniem i upewnić się, że wszystko jest dobrze przygotowane. Podczas pobytu w Phuket podczas por roku deszczowego można znaleźć wiele atrakcji do zwiedzenia i poznania kultury tajskiej – a to sprawia że pory roku nie powinny decydować o tym czy odbywasz wycieczkę!

Wezwanie do działania: Sprawdź, kiedy jest pora deszczowa w Phuket i przygotuj się na swoją podróż. Możesz znaleźć odpowiednie informacje tutaj: https://www.phuket.pl/klimat/. A jeśli potrzebujesz odrobinę rozrywki, zajrzyj na stronę https://nieprzyzwoitka.pl/!

Link tagu HTML :
https://nieprzyzwoitka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here