Lut 142014
 

Na początku lutego br. brytyjski podróżnik i poszukiwacz przygód James Ketchell, wspierany przez Balmain Asset Management, zakończył swoją 7-miesięczną podróż rowerem dookoła świata, wiodącą przez 20 krajów, w tym także przez Polskę.

13 lutego 2014 roku James Ketchell przekroczył metę w obserwatorium w Greenwich w Londynie. Zakończył w ten sposób 3. etap swojej ekstremalnej, globalnej podróży, która uczyniła go 1. w historii człowiekiem, który pokonał kajakiem Atlantyk, wspiął się na Mount Everest i rowerem okrążył ziemię. „Kapitan Ketch” – bo pod takim pieszczotliwym pseudonimem James jest bardziej znany – od czerwca ub. r. przejeżdżał na rowerze średnio 160 km dziennie, łącznie pokonując przez 7 miesięcy odległość ponad 29 000 km. W lipcu ub. r. zatrzymał się na chwilę w 3 polskich centrach handlowych zarządzanych przez Balmain Asset Management: Borek we Wrocławiu, Arenie w Gliwicach i Zakopiance w Krakowie, gdzie spotkał się z młodymi entuzjastami jazdy na rowerze i ekstremalnych przygód. Częścią wizyty było m.in. przekazanie miejscowym domom dziecka rowerów oraz sprzętu rowerowego.

Po przekroczeniu linii mety w Greenwich, James powiedział: „To niesamowite uczucie, jestem szczęśliwy i czuję ulgę, że udało mi się zakończyć tę podróż. Mam nadzieję, że zainspirowałem innych do osiągania tego, czego pragną w życiu. Chciałbym podziękować zarówno Balmain Asset Management za ich wsparcie, bez którego moja rowerowa przygoda nie byłaby możliwa, jak i wszystkim osobom, które odwiedziły centra handlowe zarządzane przez Balmain, podczas moich wizyt”.

James Turner, Managing Director Balmain Asset Management komentuje: „Wspieranie Jamesa Ketchella w czasie jego niezwykłej podróży jest częścią trwającego programu społecznej odpowiedzialności biznesu firmy Balmain. James to niesamowity facet. Osiągnął to, o czym inni boją się choćby pomyśleć – ukończył ekstremalny triathlon. Od chwili, kiedy poznaliśmy się, wiedziałem, że nasza firma musi wesprzeć go w 2 ostatnich etapach jego wyczynu. James pomógł motywować zespół Balmain, a jego determinacja i skupienie świetnie odzwierciedla nasze podejście do prowadzenia biznesu”.

Nowy rozdział w życiu Jamesa rozpoczął się po poważnym wypadku motocyklowym, po którym lekarze powiedzieli mu, że może mieć poważne trudności z chodzeniem i ma niewielkie szanse na prowadzenie aktywnego, sportowego trybu życia. Wtedy James postanowił pokonać swoje fizyczne i psychiczne ograniczenia. „Zapragnąłem więcej od życia” – mówi. „Miałem wybór. Mogłem siedzieć i litować się nad sobą albo mogłem starać się zmienić swój los”.

Podróż Jamesa była nie tylko osobistą drogą do odzyskania sprawności, lecz także próbą zwrócenia uwagi na potrzeby niepełnosprawnych dzieci i dorosłych. Podczas swojej podróży James spotkał się z ponad 5 000 dzieci w szkołach i grupach harcerskich na całym świecie i dzielił się z nimi opowieściami o swojej przygodzie.

O Jamesie Ketchellu pisaliśmy TUTAJ

 (inf. prasowa)

Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE