Jakie przejście graniczne Chorwacją Słowenia?
Jakie przejście graniczne Chorwacją Słowenia?

Jakie przejście graniczne między Chorwacją a Słowenią?

Jakie przejście graniczne między Chorwacją a Słowenią?

Często podróżując z jednego kraju do drugiego, musimy przekraczać granice. Przejścia graniczne są miejscami kontrolowanymi przez odpowiednie służby, które sprawdzają dokumenty podróżnych i decydują o ich legalności. Jeśli planujesz podróżować pomiędzy Chorwacją a Słowenią, istnieje wiele punktów przekroczenia granicy do wyboru. W tym artykule przedstawiam kilka popularnych opcji.

Przejście Graniczne Bregana – Obrežje

Pierwszymi najważniejszymi punktami przy wjeździe na terytorium słoweńskim od strony chorwackiej są Bregana i Obrežje.

Bregana (Chocianowiec) – Harmica (Jakovlja)

Bardzo ważnym miejscem jest tutaj drogowe wejście znanym jako “Brega” lub “Harmica”. Jest to miejsce bardzo często używanym zarówno przez turystów jak również handlowych kierunkach obu państwo dla tranzytu osób oraz wszelkiego rodzaju towarów.

Obrežje (Macelj) – Horvatsko

Innym popularnym przejściem granicznym pomiędzy Chorwacją a Słowenią jest Obrežje, znane również jako Macelj. Jest to jedno z najbardziej ruchliwych punktów kontrolnych na tej granicy i znajduje się w pobliżu autostrady A2.

Przejście Graniczne Rupa – Pasjak

Kolejną opcją dla podróżujących między Chorwacją a Słowenią jest przejście graniczne Rupa – Pasjak. To połączenie drogowe od strony chorwackiej do słoweńskiego regionu Istria.

Rupa (Brgud) – Jelsane

Jedną z możliwości przekroczenia tej części granicy jest wejscie przez “Rupę” czy też Brgud oraz “Jelsan”. Te dwa miejsca są ważnymi punktami komunikacyjny zarówno dla turystów jak i samochodowy tranzytu towarami handlowymi pomiędzy tym dwoma państwy członkowskie Unii Europejskie ładunkiem dalekiego wschodu europejskiego kierunkach zachód Europy lub innej stronie Morza Śródziemnego np Afryka Północna Bliskim Wschodem Azji itd..

Pasjak (Klanjec)- Starod-Predmeja-Buzet

Innym popularnym przejściem granicznym w tej części jest Pasjak, znane również jako Klanjec. Jest to ważne połączenie drogowe pomiędzy Chorwacją a Słowenią i umożliwia dostęp do słoweńskiej autostrady A7.

Przejście Graniczne Bajakovo – Harmica (Chocianowiec)

Bajakowo-Harmica lub Chocianowiec to kolejna opcja dla osób podróżujących między tymi dwoma krajami. To jedno z najbardziej ruchliwych przejść granicznych na chorwacko-słoweńskiej granicy.

Hrvatska Kostajnica – Petrina (Sotla) oraz Orle-Letovanci-Gruškovje

Jedną z możliwości przekroczenia tego punktu kontrolnego jest Hrvatska Kostanjca, która łączy się ze słoweńskim miejscem o nazwie Petrina albo Sotla. Innym wyborem może być Orle-Letovanci-Gruškovje, które zapewnia dogodny dostęp zarówno do sieci dróg lokalnych jak i autostradowych w obu państwa.

Lipovec-Črnomelj-Dragatuš-Kanižarice-Slovenija vas-Stara Cerkev-Brod v Podbočju-Rigonce-Pince-Makovce-Cankova-

Kolejnym interesujący miejscem jest Lipovec-Črnomelj-Dragatuš-Kanižarice-Slovenija vas-Stara Cerkev-Brod v Podbočju-Rigonce-Pince-Makovce-Cankova, które umożliwia podróżującym dostęp do autostrady A4 i innych ważnych dróg regionalnych.

Podsumowanie

Istnieje wiele punktów granicznych między Chorwacją a Słowenią. Przed wyborem przejścia granicznego warto sprawdzić aktualne informacje dotyczące ruchu oraz ewentualne utrudnienia na danym odcinku. Wszystkie powyżej wymienione miejsca są często używanymi trasami zarówno dla turystów jak również handlowych przewozach pomiędzy tymi dwoma krajami.

Zapraszam do odwiedzenia strony https://realiakariery.pl/ w celu uzyskania informacji dotyczących przejścia granicznego między Chorwacją a Słowenią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here