Jak spędzić tanie wakacje za granicą?

Osoby mieszkające i żyjące na co dzień za granicą nigdy w życiu nie zrezygnowałyby z wykorzystania całego swojego urlopu. Nawet jeśli ma on trwać dwa tygodnie, cały ten czas prawdopodobnie przeznaczą na zwiedzanie nowych miejsc i odwiedzanie obcych im zakątków świata. Polacy z pewnego przymusu zazwyczaj postępują inaczej. Nie stać ich na dwutygodniowe wycieczki, zwłaszcza jeśli mają na swoim utrzymaniu rodzinę, którą też chcą gdzieś zabrać. A koszt jednoosobowej wycieczki za granicę to zazwyczaj przynajmniej tysiąc pięćset złotych, które w przypadku czteroosobowej rodziny należy jeszcze pomnożyć razy cztery, uzyskując ostatecznie porażająco wysoką sumę do zapłaty. A niewielka ilość Polaków w ogóle posiada na swoich kontach bankowych takie kwoty. Zazwyczaj szybko pozbywamy się swoich pieniędzy i nawet gdy próbujemy je oszczędzać, nagle dochodzi do jakiegoś niezapowiedzianego wydatku, przez który wszystkie pieniądze zebrane na wakacje musimy niestety wydać. Przeważnie wolimy więc wykorzystywać jedynie połowę swojego urlopu, czyli maksymalnie jeden tydzień, spędzając ten czas najczęściej w okolicach samej Polski i rzadko kiedy pozwalając sobie na dalsze wyjazdy. A to przecież one mogą być dla nas najprzyjemniejsze. To one mogą wprowadzić do naszego życia ten powiew świeżości, pokazując nam, jak wielu rzeczy nie wiemy jeszcze o świecie. Tanie wakacje za granicą są zresztą jak najbardziej możliwe. My też możemy je przeżyć i to za niewielkie pieniądze, powinniśmy jedynie w tym celu skorzystać z porad i wskazówek bardziej doświadczonych od nas turystów.

Nie zawsze mamy ochotę na korzystanie z ofert biur podróży. Z całą pewnością jest to rozwiązanie wygodne, dzięki któremu tak naprawdę niczym nie musimy sami się przejmować, ale za tą dodatkową wygodę niestety płacimy. Biuro podróży przygotowuje dla nas wycieczkę od początku do końca. Rezerwuje dla nas miejsca na podkładach samolotowych lub w autokarach, wynajmuje hotele lub inne ośrodki turystyczne, zapewnia nam ubezpieczenie na czas podróży oraz przygotowuje masę wycieczek i atrakcji, oczywiście zawsze odbywających się pod czujnym okiem opłaconych przewodników. Korzystają z takich propozycji, zyskujemy tą pewność, że wszystko przebiegnie tak, jak zostało to zaplanowane. Tracimy jednak pieniądze, bo biuro podróży musi na nas zarobić – placówki tego rodzaju nie działają charytatywnie, dlatego od każdej wycieczki pobierają dla siebie jakąś prowizję. Gdybyśmy dysponowali nieograniczonymi funduszami na koncie, takie gotowe wycieczki byłyby dla nas świetną opcją, ale skoro póki co musimy przejmować się swoimi finansami, lepiej samodzielnie zaplanujmy tanie wakacje za granicą. W taki oto sposób uzyskamy pełną kontrolę nad tym, ile zapłacimy za poszczególne elementy naszego wyjazdu. Zawsze będziemy mogli poszukać dla siebie najtańszych wariantów.

A jednym z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie na wakacjach jest odnalezienie tanich biletów lotniczych. Bo za rezerwację miejsca w czterogwiazdkowym hotelu na pewno zapłacimy sporo i wyżywienie w zagranicznym państwie też będzie nas trochę kosztować, jednakże to właśnie bilety lotnicze nieraz bywają najdroższymi elementami wycieczek. Gdybyśmy chcieli dostać się z Wrocławia do Gdańska drogą lotniczą, już za taką krótką podróż zapłacilibyśmy około dwustu złotych, o ile nie skorzystalibyśmy z żadnych promocji. Ceny biletów pozwalających nam na dostanie się do dalszych zakątków świata potrafią być więc gigantyczne i nieraz kosztują więcej od zebranych do kupy pozostałych elementów wycieczki. Szukajmy więc tańszych ofert i zajmijmy się takimi poszukiwaniami odpowiednio wcześnie. Jeżeli tylko nabierzemy w tym wprawy, ostatecznie będziemy mogli wynajdywać dla siebie bilety już za złotówkę czy maksymalnie kilkanaście złotych. Pamiętajmy jednak, aby mimo wszystko podczas takich poszukiwań zachować pewną dozę ostrożności. Linie lotnicze mają bowiem swoje sposoby na to, by nas oszukać. Potrafią tak namącić nam w głowie, że ostatecznie płacimy za swój lot dużo więcej niż to nam się wydawało na samym początku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here