Ile kosztuje butelka wody we Włoszech?
Ile kosztuje butelka wody we Włoszech?

Woda jest niezbędna do życia, ale koszt jej nabycia może się różnić w zależności od kraju i regionu. W przypadku Włoch, cena butelki wody może być inna niż w Polsce czy innym kraju. Zastanawiasz się ile kosztuje tam taka butelka? Oto odpowiedź:

10 faktów o cenach butelek wody we Włoszech

We Włoszech woda mineralna jest jednym z najbardziej popularnych napojów. Bez względu na to, czy jesteś turystą odwiedzającym ten piękny kraj, czy też mieszkańcem szukającym sposobu na gaszenie pragnienia w upalne dni letnie – butelka wody nigdy nie wydaje się być daleko.

Ale ile kosztuje butelka wody we Włoszech? Oto 10 faktów o cenach butelek:

1) Ceny różnią się znacznie między regionami

Cena za litr butelki może bardzo zmieniać się pomiędzy poszczególnymi regionami kraju. Na przykład cena za litr we Florencji wynosi około 0,40 euro (ok. 1,90 zł), podczas gdy ta sama ilość może kosztować nawet do 2 euro (około 9 zł)we włoskich Alpach.

2) Butelki są droższe niż kranówek

Oprócz oczywistych korzyści zdrowotnych płynących z picia czystej i mineralnej wody , kupowanie jej często wiążęsię jednak również ze sporym kosztem- szczególnie jeśli porównamy ją do darmowej opcji jakim są miejskie fontanny .

3) Rodzaj opakowania ma wpływ na cenę

Butelki plastikowe mogą być mniej więcej tak samo tanie co ich papierowe odpowiedniki , ale już te wykonane ze szklanego materiału będą dużo bardziej ekspensywne.

4) Ceny wody „z kranu” są stałe

W większości włoskich restauracji, bary i innych miejscach publicznych nie ma zwyczaju oferowania darmowej wody pitnej. Jednakże jeśli poprosisz o “acqua del rubinetto”, czyli po prostu kranówkę – jej cena zazwyczaj wynosi około 1-2 euro za litr (około 5-9 zł).

5) Woda butelkowana jest tańsza niż napoje bezalkoholowe

Jeśli porównamy ceny jednej butelki mineralnej do tych zawierających soki lub inne słodzone napoje – będzie ona wydawała się całkiem przystępna .

6) Butelka może być droższa od samej wody
Czasami koszt opakowania produktu może znacznie podnosić jego cenę. Na przykład we Florencji można kupić plastikowy dzbanek na lewostronnym skrzydle mostku Ponte Vecchio, który zapewnia dostęp do czystej fontanny ze źródlanej góry Toskanii.Jednak za samą szklaną karafkę trzeba już zapłacić nawet pięciokrotnie więcej niż cena samego litra płynnego złota .

7) Cena wzrasta z rozmiarem opakowania

Oprócz rodzaju materiału użytego do produkcji opakowaniei , też zmieniające się wielkości mają wpływ na to ile musimyzapłacić . Najtańszą opcją zawsze będzie woda sprzedawana w najmniejszych butelkach.

8) Ceny rosną podczas turystycznych sezonów

Jak to często bywa, ceny produktów i usług wzrastają znacznie podczas szczytowego okresu turystycznego. Włochy nie są wyjątkiem – zwłaszcza na popularnych plażach czy też między majem a wrześniem .

9) Kupowanie hurtowo może być bardziej opłacalne

Jeśli potrzebujemy większej ilości wody mineralnej dla naszego domu lub biura , warto rozważyć zakupy hurtowe . Większość sklepów oferuje specjalne promocje cenowe dla klientówwykupujących produkty partiami.

10) Cena za litr jest relatywnie wysoka
Podsumowując, cena jednej butelki (1litr )właściwie nigdy nie spadnie poniżej 0,40 euro (ok. 2 zł),a nawet tańsze marki będą kosztowały co najmniej dwa razy tyle jak kranówek. Jednak biorąc wszystkie czynniki uwzględnione powyżej- nadal jest to korzystny biznesowy rynek o potencjalnym zysku,dla właścicieli firm zajmujących się dystrybucja tej zdrowej płynności.

Wniosek? Wydawało by się że kupno „najprostszego” napoju jakim jest Woda Mineralna ,ma niewielki wpływ na nasz budżet – ale nie jest to takie oczywiste, zwłaszcza jeśli chodzi o ilość wypijanej przez nas w ciągu dnia. Warto zwrócić uwagę na cenowe okazje i oferty hurtowe , albo po prostu wybrać darmową kranówkę .

Proszę sprawdzić ceny butelek wody we Włoszech na stronie internetowej sklepów lub marketów. Zachęcam do odwiedzenia strony https://www.headset.pl/ , gdzie można znaleźć szeroki wybór słuchawek i akcesoriów audio.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here