Maj 052014
 

Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych.

Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. Końcówka maja upłynie w Środzie Wielkopolskiej pod znakiem słońca i dużej dawki podróżniczych opowieści. W ciągu dwóch dni będzie można usłyszeć dziesięć prezentacji podróżniczych, w tym pięć konkursowych. W trakcie trwania festiwalu będzie możliwość osobistego poznania podróżników, którzy wędrowali po każdym kontynencie naszego globu – od Australii, Azję, Afrykę po Amerykę.

Inauguracja festiwalu odbędzie się w piątek o godz. 18:00 w Auli Gimnazjum nr 1 przy ulicy Lipowej 9 w Środzie Wielkopolskiej. Agata Kosmalska    rozpocznie festiwal prezentacją specjalną tegorocznej podróży do Kamerunu, a następnym gościem specjalnym wieczoru będzie Agnieszka Siejka, która opowie o swojej podroży po Indiach. Podróż kojarzy się na przede wszystkim z odbyciem drogi. Tym razem podróż odbędziemy wraz z prelegentami, których prezentacje, zdjęcia i opowieści zabiorą nas w niepowtarzalną podroż dookoła świata. Uważajcie, jest to naprawdę możliwe!

Barbara Bordych zabierze nas autostopem przez Australię, Olka Zagórska i Marek Chabros opowiedzą nam o ekspedycji na Bałkanach, Robert Gondek przybliży nam drogę na najwyższe szczyty Afryki w Malawi i Zambi, a z Joanną Tomczak i Krzysztofem Łęckim odbędziemy podróż za wiele uśmiechów do Kenii. Nie zabraknie również wakacyjnej opowieści Stasi Budzisz-Cysewska o hidżabie. Jak podróżować, żeby nie zbankrutować? – na te ważne pytanie także postaramy się odpowiedzieć poprzez prezentację Marty Muszyńskiej, jak również Yanosika Autostop. Natomiast na kinomanów czeka filmowa uczta pod postacią filmu „181” Damiana Wolf Wagabungi o samotnej wyprawie przez Amerykę Południową, a z Michałem Kochańczykiem popłyniemy w polarny rejs przez przejście północno-wschodnie.

Pełny program oraz dodatkowe informacje można znaleźć pod adresem: http://festiwal.ksp.gregorytravel.pl. Głównym organizatorem I Festiwalu Podróżniczego jest Klub Szalonego Podróżnika, który powstał w listopadzie 2013 roku i jest coraz bardziej rozrastającym się klubem w Poznaniu. Klub organizuje comiesięczne spotkania podróżnicze, podczas których każdy podróżnik ma możliwość opowiedzenia o swojej niezwykłej podróży. Szczegóły można uzyskać na fanpage’u: https://www.facebook.com/klub.szalonego.podroznika I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika to przede wszystkim wrażenia, niezapomniane emocje, niezwykłe przygody i zabawy oraz wiele różnorodności podróżniczej, do której serdecznie zapraszam – mówi Grzegorz Posała, prezes Klubu Szalonego Podróżnika.

Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE