zioła

Posiadając kompetencje zawodowe zielarza lub posiadając tytuł zielarza fitoterapeuty nasze pole do popisu jest całkiem spore. Istnieje bowiem wiele miejsc iść z, w którym możemy pytać o pracę. Naturalnym wyborem będą firmy zajmujące się produkcją zioła. Może być to też koncern, w którym przygotowane są zioła zarówno pod uprawę surowców jak i przygotowywanie odpraw, wyciągów, maceratów, olejków oraz innych produktów leczniczych wytwarzanych ziół. Zatrudniamy również w małych firmach zielarskich. Czasami zajmować się będą one też wytwarzaniem surowców zielnych metodą ekologiczną. Czym zajmujemy się w pracy jako zielarz oraz jak wygląda to przy prowadzeniu własnej działalności gospodarczej?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/gdzie-mozesz-szukac-zatrudnienia-jako-zielarz-fitoterapeuta-wlasna-firma-zielarska-czy-etat-zielarza/

Gdzie jeszcze możemy szukać pracy jako zielarz-fitoterapeuta?

Pracując na takim stanowisku w mniejszym lub większym stopniu będziemy zajmować się pozyskiwaniem ziół, a mówiąc ich leczniczym zastosowaniem. Praca znajdziemy we wszystkich gabinetach fizjoterapeutycznych, salonach odnowy biologicznej, spa czy ośrodku medycyny naturalnej. Dodatkowo o pracę możemy pytać w drogeriach, w firmach farmaceutycznych oraz kosmetycznych. Nasza wiedza i posiadane umiejętności Przydadzą się również w leczeniu ludzi, ale również upiększaniu ich przez naturalne składniki. Jako zielarz możemy zdecydować się również na prowadzenie własnej działalności.

Praca w opiece w Niemczech, to także dobry sposób na znalezienie stałego i dochodowego zajęcia: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Własna działalność jako zielarz fitoterapeuta

Pomysłów na otworzenie własnej działalności jest naprawdę dużo. Sam możesz spróbować własności jako przedsiębiorca zajmujący się produkcją surowców i produktów zielarskich. Twoja firma nie musi być od razu ogromna. Możesz zaczynać od małej działalności zajmującej się zaopatrywaniem wzięła lokalnych sklepów lub sam taki sklep prowadzi. Musisz jednak pamiętać, że placówki tego typu nie mają tyle uprawnień co na przykład apteki. Nie możemy sprzedawać w niej leków, a zwłaszcza tych dostępnych na receptę. W swojej firmie możemy prowadzić usługi fizjoterapeutyczne, zarówno zajmujących się poradnictwem jak i wytwarzaniem specyfików leczniczych. Wówczas musimy pamiętać o wszystkich wymogów sanitarnych i przeciwpożarowych.

Zobacz też: http://www.3pytania.pl/zielarz-fitoterapeuta-jak-wyglada-praca-na-takim-stanowisku/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here