Cze 252013
 

Fabryka Podróżnika objęła patronat medialny nad częścią podróżniczą festiwalu „Pasterskie Anioły”, który odbędzie się w Górach Stołowych w najbliższy weekend, czyli 28-30 czerwca 2013 r. To już druga edycja festiwalu. Jest to wydarzenie łączące w sobie wiele gatunków sztuki – w tym muzykę, poezję, film, kabaret i fotografię. Rozgrywa się na czesko-polskim pograniczu, w malowniczej miejscowości Pasterka.

 Na gości festiwalu czekają przede wszystkim koncerty piosenki poetyckiej i turystycznej. Zagrają zespoły Dom o Zielonych Progach i Bez Zobowiązań, odbędzie się także premiera dwóch płyt – najnowszego krążka „Świat dobrze wyjaśniony” Basi Beuth oraz studyjnej płyty „Nie jestem stąd” grupy ADSU. W międzyczasie młodzi wykonawcy zaprezentują swoje umiejętności w konkursie muzycznym, w którym będą rywalizować o niedzielny recital i nagrodę pieniężną. W zeszłym roku I miejsce zdobył zespół Bieguni, który pojawi się na scenie w piątkowe popołudnie. Ciekawą propozycją będzie śniadanie poetyckie, podczas którego związani z górami poeci opowiedzą o swojej pasji i wyrecytują napisane przez siebie wiersze.

 Pasterskie Anioły są w dużej mierze nakierunkowane na osoby, które chciałyby rozwijać swoje umiejętności artystyczne i spędzić weekend w towarzystwie prawdziwych estradowych profesjonalistów. W związku z tym każdy z gości ma możliwość bezpłatnego udziału w warsztatach wokalnych, skrzypcowych, tanecznych, kabaretowych, fotograficznych oraz graficznych (po uprzednim zgłoszeniu). Efekty warsztatów będziemy wspólnie podziwiać w ich wielkim niedzielnym finale, na głównej scenie festiwalu.

 Oprócz koncertów i warsztatów ważną rolę odgrywają prelekcje i pokazy podróżnicze, realizowane częściowo w kooperacji z zaprzyjaźnionym Przeglądem Filmów Górskich w Lądku Zdroju. Miłośnicy małych i dużych gór z pewnością znajdą tu coś dla siebie. Ta część imprezy odbędzie się po drugiej stronie wsi, w schronisku Pasterka.

 Szczegóły znajdują się na stronie http://pasterskieanioly.pl

Wstęp wolny.

Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE