Mar 252014
 

W maju br. rozpoczyna się wyjątkowy rejs. Ze Świnoujścia wypłyną dwa małe jachty – 5 metrowa Lilla My oraz Maxus 22 o długości 6,36 m.

Tym samym rozpocznie się pierwszy etap wyprawy Maxus Solo Around, czyli testy jachtu przed rejsem dookoła świata. To kolejna wyprawa Szymona Kuczyńskiego i Dobrochny Nowak, którzy przepłynęli Atlantyk na sklejkowym samodzielnie zbudowanym jachcie.
Rejs na Islandię organizowany jest pod hasłem „Dziewczyny na pokład!” ponieważ załogę jachtu Maxus 22 stanowić będzie płeć piękna. Jacht poprowadzi Dobrochna Nowak, a wraz z nią popłynie między innymi Kaśka Sałaban.Wyprawa organizowana jest, aby pokazać, że w Polsce dobrymi żeglarzami są również kobiety, a także, by sprawdzić jacht w morskich warunkach. Na „Lilla” My samotnie popłynie Szymon Kuczyński, będzie to dla niego trening przed samotnym opłynięciem globu.

Dziewczyny na pokład Brożka

Trasa rejsu wiedzie przez duńskie cieśniny – Skagerrak i Kattegat, następnie (po postoju w Norwegii) na Szetlandy i Wyspy Owcze, by na początku czerwca dotrzeć do Islandii. Tam planowana jest eksploracja wyspy –  podglądanie maskonurów i spacery po lodowcach. Powrót jachtów do Polski przewidziano na pierwszą połowę lipca. Można pomóc w realizacji tej wyprawy poprzez PolakPotrafi.pl.

On lata! Kadłub tuż po wyjęciu z formy 14.02.2014

Rejs Maxus Solo Around wystartuje już w listopadzie tego roku. Szymon Kuczyński popłynie samotnie dookoła świata na małym jachcie Maxus 22. Rejs rozpocznie się na Wyspach Kanaryjskich. Następnie trasa będzie wiodła przez Karaiby, Kanał Panamski, Wyspy Pacyfiku, Cieśninę Torresa, dookoła Przylądka Igielnego. Rejs zakończy się w 2016 roku na Wyspach Kanaryjskich. Jacht budowany jest specjalnie na te wyprawę w stoczni Northman. Będzie samowystarczalny – jedynym napędem będą żagle, które uszyła dla nas żaglownia T&J Sails, energia elektryczna pochodzić będzie z paneli słonecznych od firmy SunSol. Rejs ma być przede wszystkim bezpieczny, a w tym pomoże Kevisport, które zadba o wyposażenie ratunkowe. Więcej o rejsach Dobrochny i Szymona przeczytać można na stronie internetowej http://www.zewoceanu.pl.

Dziewczyny na pokład

Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE