Mar 162017
 
Rok Kultury Węgierskiej

Ruszyła strona internetowa wegierskiprzyjaciel.pl, zachęcająca do świętowania Dnia Przyjaźni Polsko – Węgierskiej. Jej pomysłodawcą i twórcą jest portal noclegowy Nocleg.pl, który we współpracy z węgierskim odpowiednikiem Szallas.hu chce zaprosić mieszkańców obu krajów do obchodzenia tego dnia razem z nimi. Partnerami akcji są Answear.com oraz Instytut Węgierski.

Akcja prowadzona jest równocześnie w Polsce i na Węgrzech. Odpowiednikiem polskiej strony jest lengyelbarat.hu. Promocja i integracja Polaków oraz Węgrów, wzajemne przybliżenie kultury i walorów turystycznych obu krajów – to cel przedsięwzięcia. Przygotowano liczne niespodzianki, quizy, stworzono możliwość wzniesienia wirtualnego toastu za bratanka. – Największą atrakcją ma być wielki dzień zniżek, który wypada właśnie 23 marca. Wtedy też wszystkie osoby, które podały swój adres e-mail na stronie wegierskiprzyjaciel.pl, zostaną poinformowane o wysokich rabatach oferowanych przez partnerów akcji na noclegi i inne usługi – mówi Karolina Solis z Nocleg.pl– Chcemy, aby ten dzień kojarzył się pozytywnie oraz sprawił, że niższe ceny noclegów zachęcą przysłowiowych bratanków do odwiedzania się nawzajem – dodaje Solis.

Na stronach wegierskiprzyjaciel.pl i lengyelbarat.hu można znaleźć również wiele ciekawostek na temat Madziarów oraz wziąć udział w trzech quizach sprawdzających wiedzę o kraju i jego mieszkańcach oraz znajomość słówek. Można też dowiedzieć się, kto jest bardziej popularny, np. Jarosław Kaczyński czy Wiktor Orban. Uczestniczący
w akcji mają szansę wygrać wycieczkę do Budapesztu.

Portal Nocleg.pl przeprowadził również ankietę na temat tego, jak się postrzegają nawzajem mieszkańcy Polski i Węgier. Jej wyniki dostępne są pod adresem: blog.nocleg.pl/co-myslimy-o-wegrach. Na fanpejdżu organizatora możemy także zapoznać się z zabawnym materiałem filmowym, w którym Węgrzy sprawdzają swoje umiejętności lingwistyczne, starając się wymówić polskie słówka.

Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE