IQOS jest urządzeniem elektronicznym, które służy do podgrzewania tytoniu zamiast jego spalania. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się smakiem i aromatem tytoniu bez negatywnych skutków palenia tradycyjnych papierosów. Jednakże wiele hoteli ma politykę zakazu palenia w pokojach lub na terenie obiektu. Czy można używać IQOS w takich miejscach?

Czy IQOS można palić w hotelu?

Czy IQOS można palić w hotelu? Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez osoby, które korzystają z nowoczesnych urządzeń do inhalacji tytoniu. Wiele osób nie jest pewna, czy palenie takiego urządzenia jest legalne i bezpieczne dla otoczenia.

Warto rozpocząć od wyjaśnienia czym właściwie jest IQOS. To innowacyjny system pozwalający na podgrzanie specjalnie przygotowanego tytoniu w temperaturze niższej niż ta potrzebna do jego spalenia. Dzięki temu powstaje para zawierająca nikotynę oraz aromaty charakterystyczne dla danego gatunku papierosów.

Chcąc odpowiedzieć na pytanie o możliwość palenia IQOS-u w hotelach należy skonsultować się z regulaminem obiektu oraz polskim prawem dotyczącym ograniczeń palenia wyrobów tytoniowych.

Polskie przepisy prawa antytytoniowego jasno określają gdzie wolno palić a gdzie nie – zakazuje się tego m.in:

– w zamkniętych pomieszczeniach użyteczności publicznej,
– komunikacjach miejskich,
– szkołach,
– placówkach medycznych i kulturalnych

Zatem jeśli dany pokój lub cały budynek posiada status “miejscowości użyteczności publicznej” (co często ma miejsce np. u większych sieci hotelarskich), to palenie IQOS-u jest zabronione.

Warto jednak wiedzieć, że każdy hotel może mieć swoje własne regulacje dotyczące paliwa wyrobów tytoniowych i warto zapoznać się z nimi przed przyjazdem.

Część obiektów ma specjalnie oznaczone miejsca dla osób chcących korzystać z papierosów elektronicznych czy urządzeń podobnych do IQOS-u. W takiej sytuacji nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiedniej przestrzeni na palenie.

Należy również pamiętać o tym, że nawet jeśli dany hotel pozwala na używanie nowoczesnego systemu grzewczego do inhalacji tytoniu, należy zachować kulturę osobistą oraz szanować otoczenie – unikać np. wdychania dymu w pobliżu innych gości bądź pracowników obiektu.

Ponadto ważne są kwestię bezpieczeństwa: zarówno tradycyjny jak i nowoczesny sposób palenia mogą stanowić zagrożenie dla budynku (np.: ryzyko zapłonienia materiałówek tapicerskich) lub zdrowia samych użytkowników (w przypadku niedokładnej konserwacji sprzętu).

Zatem można stwierdzić jednoznacznie: możliwość legalnego uzytkowania urządzenia typulQOS w miejscach noclegowych uzależniona jest od polskiego prawa antytytoniowego oraz posiadanych przez dane miejsce regulaminów. Warto zawsze zapoznać się z informacjami na temat możliwości palenia w danym hotelu, a także zachować kulturę i szanować innych gości oraz pracowników obiektu.

Podsumowując: IQOS to coraz popularniejszy sposób korzystania z tytoniu – jednak należy pamiętać o tym, że nie wszędzie jest on dozwolony. Przed przyjazdem do nowego miejsca noclegowego warto sprawdzić czy użytkowanie urządzenia będzie legalne oraz dostosowane do miejscowych przepisów prawa antytytoniowego i regulacji obiektu.

Nie, nie można palić IQOS w hotelu. Zachęcamy do przestrzegania zasad i regulaminów obiektów, w których się znajdujecie.

Wezwanie do działania:
Zapoznaj się z ofertą naszego partnera – https://www.majestysite.pl/ i skorzystaj z atrakcyjnych promocji już teraz!

Link tagu HTML: https://www.majestysite.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here