Kwi 172014
 

Wyprawa Central Azja to wakacyjny cel trójki geografów i śmiałka poznanego w internetowej sieci.

Głównym naszym celem jest poznanie krajów byłego ZSRR w Azji Środkowej poprzez wykorzystanie wiedzy z zakresu krajoznawstwa, turystyki, geografii, historii, przyrody w trakcie podróży przez Rosję, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Uzbekistan oraz sportu podczas zdobywania wysokogórskiego doświadczenia na Piku Lenina.

Geo Team
Pomysł na stworzenie naszego zespołu powstał podczas wspominania ubiegłorocznej wyprawy w góry Kaukaz. Tak naprawdę zespół już istniał, z czego wówczas nie zdawaliśmy sobie do końca sprawy. Wspólna wyprawa „3x5000m n.p.m. w miesiąc” wystawiła nas na próbę, uformowała.
Nazwa Geo Team nie jest dziełem przypadku. Troje z nas to aktywni nauczyciele geografii. Kilka miesięcy temu kolejny raz podjęliśmy decyzję o tym, że chcemy „życie zawodowe” połączyć z naszą pasją. Przez dziesięć miesięcy w roku uczymy naszych podopiecznych… Przez pozostałe dwa sami sobie fundujemy lekcję wytrwałości, przedsiębiorczości, przyrody, historii, geografii oraz innych dziedzin życia.

Misja
Wspólnie realizujemy cele, o których niektórzy nie są w stanie nawet marzyć. Po powrocie inspirujemy  naszych uczniów w dziedzinie kultury, krajoznawstwa, turystyki oraz geografii. Ponadto uświadamiamy sens zdobywania wiedzy i późniejszego jej wykorzystania poprzez łączenie pracy zawodowej z życiową pasją. Uświadamiamy młodzieży, że to, co teraz robią, nabiera sensu z każdym ich działaniem oraz, że w życiu najważniejsze nie jest osiąganie sukcesów. Tak naprawdę liczy się droga, a cel potrzebny jest tylko po to, by w tę drogę wyruszyć. Dzielimy się z ludźmi doświadczeniem, jakie zdobywamy podczas podróży oraz w trakcie wspinania się w górach Azji.

mapa Geo Team

Wyzwanie
Podróż autem terenowym przez 7 krajów byłego ZSRR… Do przejechania około 20 tys. kilometrów. Góry Ural, Ałtaj, Tien-szan, Pamir. Kazachskie stepy. Trasa Pamir Highway. Pustynia Kyzył-Kum. Rejon Morza Aralskiego. Nizina Nadkaspijska.

Pik Lenina (7134m n.p.m.) – góra położona na granicy Kirgizji i Tadżykistanu w rejonie nazwanym Zaałtajskim, w Pamirze na terenie Centralnej Azji. Szczyt zdobywać będziemy od strony północnej, drogą klasyczną V. Kovalewa (5A), czyli drogą przez Pik Rozdielna, wiodącą następnie zachodnią granią.

Skład wyprawy
Rafał Kuzimski – lider (Osie)
Piotr Rumas (Sopot)
Magdalena Mizerka (Bydgoszcz)
Monika Sitek-Kądziorska (Bydgoszcz)

Termin wyprawy
Startujemy 08.07.2014, wracamy około 7 tygodni później tj. 26.08.2014.

logo Geo Team

Strona internetowa oraz fanpage wyprawy
www.centralazja.jimdo.com
www.facebook.com/centralazja

Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE