Kwi 032014
 

1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Plan wyprawy obejmuje ok. 2000 km i biegnie dookoła wyspy włącznie z często pomijanymi fiordami północno-zachodnimi. Jedynym środkiem transportu będzie autostop i siła własnych nóg.

Opis wyprawy

1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem.
Plan wyprawy obejmuje około 2000 km i biegnie dookoła wyspy włącznie z często pomijanymi fiordami północno-zachodnimi. Jedynym środkiem transportu będzie autostop i siła własnych nóg. Dach nad głową stanowić będzie nasze podręczne M1 oraz okazjonalnie gościnność mieszkańców.
Ambitny plan zakłada między innymi kąpiele w gorących źródłach termalnych, stąpanie po jęzorze największego lodowca Europy, czy wejście na szczyt wulkanu Hekla. Oczywiście, wszystko uzależnione jest od natury i jej kapryśnego charakteru. Zwłaszcza w tym rejonie zachowuje się ona jak prawdziwa kobieta i potrafi zaskoczyć swoją zmiennością (pogody), czy nagłymi wybuchami (wulkanów). W między czasie będziemy się dzielić spostrzeżeniami, zdjęciami, wyrzucać z siebie wszelkie niezadowolenia i zachwycać się wszystkim, co napotkamy. Wszystko po to, by zachęcić do otworzenia wyszukiwarki tanich lotów, zakupienia biletów i wyruszenia w drogę.

Uczestnicy

Islandia 4 Żywioły

Joanna Maślankowska (25 l.) –  zafascynowana wszelkimi podróżami absolwentka geografii, z tendencjami do podnoszenia sobie poziomu adrenaliny. Miłośniczka wszelkiej aktywności turystycznej, której najlepszym souvenirem z podróży są kamienie i piasek. Nieaktywny (jeszcze) pilot wycieczek i wychowawca kolonijny.

4 Żywioły Islandia 2

Adam Wnuk (29 l.) – Magister gospodarki przestrzennej z wykształcenia, pasjonat podróży z zamiłowania i wolny duch z wyboru. Logistyczny organizator wszelkich wyjazdów, który ze swoim GPS-em w głowie nie zgubi się i na końcu świata.

Czas podróży
06.05.2014 – 05.06.2014
Cel wyprawy
Celem wyprawy jest promowanie turystyki aktywnej, jako jednej z najlepszych form poznawania świata wraz z jego różnorodnością. Spotykając się często ze stwierdzeniem „Islandia? A co tam robić przez miesiąc?!”, pragniemy udowodnić jak bardzo opłaca się jechać w ten rejon, gdzie w zasięgu ręki spotyka się potęga czterech żywiołów.

Strona WWW
www.podrozalternatywna.wordpress.com

Share Button

WIĘCEJ DLA CIEBIE